Kuidas riidekapis korda luua?

Jah või ei?

 • Kapp on riideid täis, aga midagi selga panna ei ole?
 • Alles tegid kapi korda, jälle sassis?

Tõenäoliselt on kapi korrastamine maailma tüütuim töö. Ausalt ütlen, et minu jaoks on isegi nõude pesemine parem töö.

Ma annan sulle paar nippi, kuidas riidekapis lihtsamalt korda luua nii, et kasu ka saab!

2 minuti lugemine

Riidekapp korda - nipid

 • Alusta sellest, et alusta hommikul. See tegevus võtab kauem aega kui tundub ja nõuab rohkem energiat.
 • Tõsta kõik need kapid tühjaks mida plaanid korda saada. Suur tükk ajab suu lõhki. Alusta paari kapiga. Saavutuse tunne aitab ülejäänud kapid hiljem korda teha!
 • Pese puhtaks riiulid/sahtlid. Ka seinad ja laed. Võid lisada pesuveele natuke soodat (lõhnade neutraliseerija) ja/või soola (puhastab energeetiliselt. Kõik halb kipub kogunema nurkadesse.). Lase kapil korralikult kuivada!

Tõenäoliselt valitseb sul nüüd kapis kord ja puhtus. Ilus vaadata, eks? Kogu aga julgus kokku! Lihtsam osa sai läbi. Ja kuigi ma tean, et sa ei julge ja ei taha, siis vaata seda hunnikut nüüd mis sul valitseb! Kuda nii saab? 😀 Teeme selle ka korda!

 • Võta hunnikust välja need riided, mida sa oled reaalselt ka kandnud viimase kahe nädala jooksul. Pane need kappi
 • Võta hunnikust välja need riided, mida sa tegelikult ja reaalselt ka kannad natukene ametlikemal sündmustel (mitte, mida sa võib-olla kannaksid, kui…. Vaid tegelikult ka ja oled kandnud ka). Pane need kappi.
 • Võta hunnikust välja need riided, mis on sulle suured/väiksed. Motivatsiooniriided on suurim vale. Kas sa tegelikult ka vaatad iga päev oma motivatsioonikleiti ja sööd sõõriku vähem? Pane need riided eraldi.
 • Võta nüüd julgus kokku ja vaata oma raseduse eelseid riideid. Ilusad küll ja kui palju meeldivaid emotsioone, eks? Aga Sa oled enesekindel ja tark naine ning tead, et need on ammu moest läinud ning isegi kui need sulle selga läheks, sa ei kanna neid. Pane ka need eemale.
 • Nüüd on sul järgi jäänud hunnik kaheldava väärtusega asju. Hooajariided ehk? Enne kui sa need “Igaks juhuks” kappi tagasi paned, mõtle ühe asja peale: Uus ei saa tulla su juurde kui sa uuele ruumi ei tee! 🙂

Kuhu asjad nüüd panna?

Ideaalis on sul kapis nüüd palju ruumi ja vähe asju. Kapp tundub tsiviliseeritud, eks? Võiks lausa öelda, et ilus? 🙂 Mida aga teha nende asjadega, mis üle jäid? Variante on mitmeid:

 • Korralda sõbrannadega garderoobi õhtu. Anna ära need riided ja kes teab, äkki oled järgmine nädalavahetus väiksele veiniõhtule sõbranna juures oodatud 😉
 • Müü oma riided maha. Erinevaid portaale jagub meil õnneks palju. Osta, facebook, yaga.
 • Erilised lemmikud anna õmbleja kätte, kes neile tänapäevasema välimuse annab. Või lihtsalt parajaks õmbleb. Võid seda muidugi ka ise teha!
 • Anneta oma riided. Heategevuslikke organisatsioone on palju. Samuti on riidekonteinerid ja tasuta asjade grupid. Tee head, see teeb head. 🙂 Rakvere ümbruses võtab ka TeiMy asju vastu.
 • Muuda asjad erinevate DIY projektidega uuteks! Youtube ja Pinterest on õpetusi täis. Kahjuks tuleb laia valiku leidmiseks kasutada inglise keelt, aga google translate ajab tõlkimise probleemi korda. Kaltsuvaibad, koerte mänguasjad, korvid, kasside pesad… Vaid väike näide, mida mina teinud olen. Kes teab, äkki leiad omale uue hobi?

Naine, kes otsustab ise hinna üle valides kleite. Määra tootele ise hind

Boonus-mõte:

Võta ette oma voodipesu kapp. Ole äärmiselt kriitiline. Kui sul pole seda padjapüüri või lina viimase aasta jooksul vaja läinud siis tõenäoliselt ei lähegi enam vaja.

Lisaks: millal sa ostsid uut voodipesu? Uni on meie ilu ja tervise saladus. Investeeri sellesse ja tunne ennast hästi ka magama minnes või ärgates.

Uusi asju ostes pea meeles, et mida rohkem sul on asju, seda rohkem on sul koristada. Less is more!

Leave a Comment