10 viisi kuidas kaltsuka lõhnast vabaneda

5 minuti lugemine

Kaltsuka lõhn on küllaltki ebameeldiv ning vahest on see lausa hais mis võtab silme eest kirjuks! Kuidas kaltsuka lõhnast vabaneda ja riided uuesti lõhnavaks saada? Ei taha ju poes ringi käies tekitada enda taga suurt rohelist haisupilve.

Kust kaltsuka lõhn tuleb?

See oleneb palju kus second hand poes sa oled. Kui tegemist on nö boksisüsteemiga siis võib halb lõhn tekkida odavast pesupulbrist. Tore ju on, et müüja oma kauba üle peseb, aga kas teiste lõhnade koosmõjul või iseseisvalt võib see hoopis halva lõhna tekitada ning sellest lahti saamine võib küllaltki tüütuks osutuda.

Teisalt tuleb see erinevatest hallituse, bakterite, putukate ja muude pahalaste tõrjevahenditest mis pritsitakse riietele hulgimüügi maal – Rootsi, Soome, Inglismaa, Taani jne. Kuigi need on tihti küllaltki neutraalse lõhnaga, on nende toimeained siiski erinevate materjalidega kokku puutudes juba erineva lõhnaga. Villane ja siid on ju täiesti erinevad materjalid ning reageerivad ka lõhnadele erinevalt.

Ja siis on veel ka second hand poe enda hoiustamistingimused. Niisketes oludes, kilekotis olevad riided hakkavad niikuinii haisema.

Hulgi palju riideid

Kuidas kaltsuka lõhnast lahti saada?

  • Pesu väga keemilise ainega. Tõenäoliselt paljude inimeste esimene mõte – tapame lõhna tugevama lõhnaga. See on variant ja kui see sulle sobib, siis palun! 😊
  • Tuulutamine kuni nädal.  Värske õhk on suurepärane lõhnade eemaldamiseks. Asetage rõdule või hoovi riideliin ja riputage pesu sellele. Lõhn eemaldub kõige paremini siis, kui riideid kuivatatakse eriti avatud ja õhulises kohas. Ole tähelepanelik: kui jätad riided mitmeks päevaks õue, keera need pahupidi. Päike pleegitab muidu su lemmiku musta kleidi või lapse teksad ära! Kui riietus on valge või pastell, siis pole päikesevalgus probleem. Ärge riputage riideid tuulduma väga külmas või niiskes. Külm rikub riiet ja niiskus pigem aitab lõhnadel külge jääda. 
  • Sügavkülmutamine. Vastupidiselt eelnevale soovitusele väga külmas mitte kuivatada, levib soovitus panna KUIVAD riided enne pesu sügavkülma. Kas ja kui tõhus see meetod on, ei julge otseselt soovitada. 
  • Sooda. Lisage suurele ämbrile 1 tass söögisoodat või 1/2 tassi väikesele ämbrile või kraanikausile. Leota oma riideid üleöö või vähemalt 8 tundi. Pese riie etiketil näidatud temperatuuriga. Kui see on keemilise puhastuse riietus, peaksite vältima selle meetodi proovimist ja viima eseme professionaalsesse pesumajja
  • Mitmekordne pesu. Pese riiet mitu korda etiketil näidatud juhendite järgi.
  • Viinaga pesemine. Lisa pesuvahendile 1 tass valget viina ja pese nii nagu riide etikett näitab. 
  • Eeterlikud õlid. Lisa pesuloputusvahendi asemel või -vahendi sisse mõni tilk oma lemmikut eeterlikku õli. La Tene lehelt võib leida erinevaid energeetilisi juhendeid millega oma riietele tekitada kaitsvat, puhastavat või maagilist aurat. 
  • Ära kuivata pesu kuivatis. Sellel on lihtne põhjus: kui pesu ei toiminud, võib kogu kuivati hakata lõhnama küllaltki ebameeldivalt ning kehvematel tingimustel võib terve majagi mattuda haisupilve sisse.

Äädikas toimib hästi ka kangapehmendajana

Äädikaid on palju erinevaid. Ebameeldiva lõhna eemaldamiseks kasutage tavalist valget äädikat. Valget äädikat kasutatakse kodustes vahendites tavaliselt puhastusvahendina ja tugevate lõhnade eemaldamiseks. Äädika lõhna eemaldamiseks riietelt võib siiski kuluda mõni pesu kuid see-eest on äädikas väga hea kangapehmendaja. 

  • Äädikavariant nr 1: Lisage ämbrisse 1-2 tassi äädikat veega. Pange riie sinna sisse ja laske riidel 30 minutit kuni tund liguneda aga mitte rohkem kui paar tundi! Pese etiketil näidatud temperatuuriga. Kui etikett näitab, et pesu tuleks keemiliselt puhastada, viige see ise pesemise asemel professionaalsesse pessu.
  • Äädikavariant nr 2:  Valage 2 tassi äädikat kaussi, lahjendage kuuma veega ja riputage märg pesu kausi kohale kuivama pärast selle pesemist.

Lõpetuseks

metsikud lilled värske lõhn

Ma tahaks loota, et nendest nippidest on kasu ja riided lõhnavad alati nagu see imeilus lilleaas.

Ja kuigi mina usun nendesse nippidesse ning kasutan tuuldumist väga palju, on siiski asju millelt lõhna välja ei saa. 

Alles hiljuti viskasin ära ühed korralikud tossud, sest silme eest oli kirju kui riideid sorteerides ja ette valmistades need kotist välja võtsin. Tõenäoliselt nendest asja poleks saanud.

Mul siiski on üks palve: Kui Sina tead mingit nippi, kirjuta mulle. 😉 

Aitäh, et leidsid aja artikli lugemiseks. 

Leave a Comment